Patryk Dudek - Przeżyjmy to jeszcze raz. Najciekawsze momenty sezonu 2015
 03.12.2015 20:43
Po rocznym zawieszeniu powrócił w wielkim stylu. Stał się niepokonany, tylko nieliczni znaleźli na niego haka. Patryk Dudek jeden z najlepszych zawodników PGE Ekstraligi sezonu 2015
Po rocznym zawieszeniu z powodu dopingu powrócił Patryk Dudek. Wrócił i to w jakim stylu. Po raz pierwszy wystąpił 9 sierpnia  na torze w Gorzowie w Derbach Ziemi Lubuskiej. Pojedynek w Gorzowie był bardzo ważny dla obu drużyn. Stal Gorzów oraz Falubaz Zielona Góra walczyły nie tylko o zwycięstwo meczwe, ale również o punkt bonusowy, który wydłużałby szanse na jazdę w play-off. Ostateczny wynik usatysfakcjonował żadnej ze drużyn. Gorzowianie wygrali 48:42, a tak samo przegrali w Zielonej Górze, to punktu bonusowego nie przyznano. DuZers zaczął od zera, ale później, były to złe miłego początki. W kolejnych sześciu biegach Patryk Dudek zdobył siedem punktów i dwa bonusy. Wychowankowi zielonogórskiego klubu raz udało się nawet wygrać 5:1 jadąc z Andreasem Jonssonem.

SPAR Falubaz Zielona Góra przegrał starcie z FOGO Unią Leszno 48:42 i stracił szanse na walkę o medale w sezonie 2015. W obliczu tej porażki mimo wszystko cieszy postawa Dudka, który z zawodów na zawody spisuje się coraz lepiej.
Patryk po słabszym pierwszym biegu w kolejnych spisywał się bardzo dobrze i łącznie zdobył 14 oczek.

Świetny występ Patryka Dudka Pardubicach, a za razem olbrzymi pech w finale. Dudkowi zabrakło niespełna okrążenia aby zwyciężyć w 67. edycji turnieju o Zlatą Prilbę.
Patryk pewnie spisał się w fazie eliminacyjnej turnieju, gdzie w ćwierćfinałach i półfinałach był niepokonany. Wychowanek Falubazu swoje biegi wygrywał z bardzo dużą przewagą i przed wielkim finałem był uznawany za jednego z głównych faworytów. W zawodach o Zlatą Prilbę w każdym z  biegów rywalizowało sześciu zawodników. Dodatkowo bieg finałowy liczy sześć okrążeń. Rywalami Patryka w najważniejszym biegu zawodów byli Jurica Pavlic, Troy Batchelor, Martin Smoliński, Andreas Jonsson i Matej Zagar. Patryk pewnie wygrał start i przez pięć okrążeń prowadził z bardzo dużą przewagą. Chwilę po rozpoczęciu szóstego biegu stało się najgorsze, Dudek zanotował defekt motocykla i spadł na ostatnie miejsce. Linię mety minął na piątym miejscu prowadząc motocykl, wcześniej zdefektował motocykl Mateja Zagara, który zjechał z toru.

Fantastyczna forma Patryka Dudka na koniec sezonu 2015. Wczoraj DuZers nie oddał biegu w Bundeslidze, był niepokonany w turnieju indywidualnym w Częstochowie. Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy miał bardzo silną obsadę. Obok DuZersa na torze Włókniarza zaprezentował się drugi m.in.. Andreas Jonsson, Przemysław Pawlicki, Grzegorz Zengota, Leon Madsen, Maksym Drabik.  Dudek po raz kolejny potwierdził swoją bardzo wysoką formę. W rundzie zasadniczej wygrał wszystkie pięć biegów i z pierwszego miejsca awansował do finału. W najważniejszym biegu zawodów Patryk kolejny raz nie dał szans rywalom i pewnie przywiózł turniejowe zwycięstwo!

Wysokie zwycięstwo reprezentacji Polski w meczu z drużyną Reszty Świata 54:36.
Dla DuZersa te zawody były powrotem do reprezentowania Polski po ponad rocznym zawieszeniu. Będący w wysokiej formie Patryk po raz kolejny potwierdził swoją siłę. DuZers w pięciu startach wywalczył 12 punktów. Tylko raz przyjechał za plecami przeciwika. W swoim czwartym biegu przegrał z Nielsem Kristianem Iversenem. Dudek był najskuteczniejszym zawodnikiem tego pojedynku.

Patryk Dudek rozpędzony do granic swoich możliwości! W Krakowie wygrał turniej o Puchar Prezydenta Miasta. DuZers pewnie wygrał fazę zasadniczą turnieju i bezpośrednio awansował do finału. Patryk Dudek w ostatnim biegu zawodów potwierdził swoją wysoką formę i pewnie przywiózł trzy punkty, które dały mu zwycięstwo w całym turnieju.

Powrót Dudka po rocznym zawieszeniu był mocny. Wszedł w sezon z wielką siłą, którą utrzymał do samego końca.
Weronika Pizoń (za: inf. własna / patrykdudek.com)