Grand Prix Polski - Warszawa

Data 18.04.2015 g. 19:00 Stadion Stadion Narodowy w Warszawie Długość toru 271 m Frekwencja 0 Zdjęcia -

Zapowiedź

0
Tegoroczny cykl Grand Prix zainaugurowany zostanie na Stadionie Narodowym w Warszawie. Będzie to pierwsze historyczne GP rozegrane w stolicy naszego kraju.(...)
18 Chris Holder 0 0 w 0
Groźnie wyglądający wypadek Troya Batchelora, który upadł na pierwszym łuku czwartego okrążenia. Tor jest w coraz gorszym stanie. Wyniki zaliczone. Triumf Jasona Doyla. Przerwa na równanie toru.
Pewny triumf Iversena. Gollob stoczył pasjonujący pojedynek z Jonassonem o dwa punkty. Niestety to Szwed wyszedł z niej zwycięzko. Jonasson wygrał z Chudym o pół motocykla.
Ogromne problemy Pedersena, który na pierwszym łuku cudem uratował się przed upadkiem. Na pierwszym łuku trzeciego okrążenia upadł Holder. Tor zaczyna się robić strasznie nierówny. Bardzo dziwna sytuacja. Choć upadek miał miejsce na trzecim okrążeniu to sędzia postanowił zaliczyć wyniki biegu. Hampel zwycięzcą biegu. Andreas Jonsson wycofał się z zawodów.
Trwają próby maszyny startowej. Piotr Pawlicki zastąpi Andreasa Jonssona, który narzeka na ból kolana. Zawodnicy wciąż startują na światło. Genialny start Hancocka. Na trasie Harris minął Amerykanina. Pawlicki gonił Hancocka. Motocykl Kasprzaka zdefektował na pierwszym łuku.
Upadek Troya Batchelora. Australijczyk wstał już z toru i o własnych siłach wraca do parku maszyn. Batch wykluczony z powtórki. Batchelor przy wejściu w drugi łuk trzeciego okrążenia zahaczył o Tomasza Golloba i położył motocykl. W chwili przerwania biegu prowadził Jarosław Hampel. W powtórce słabo wystartował Hampel, który ścigał Golloba. Pewny triumf Harrisa. Przerwa na równanie toru. Wciąż trwa naprawa maszyny startowej.
Pewny triumf Jensena. Janowski na drugim okrążeniu wyprzedził Hancocka. Holder daleko z tyłu.
Doyle ruszył wcześniej niż ruszyła taś... tfu zgasło zielone światło. Bieg przerwany. Dziwna sytuacja. Bieg powtórzony zostanie w czwórkę, choć powtórki wyraźnie pokazały, iż Doyle powinien zostać wykluczony za falstart. Nicki Pedersen rozmawia z sędzią zawodów. Duńczyk nie jest zadowolony ze sposobu przeprowadzania tych zawodów. Zmiana decyzji. Sędzia postanowił wykluczyć Doyla. Australijczyk jest poirytowany całą sytuacją. Zmarzlik zastąpi Doyla. A zawodnicy wystartują ponownie na taśmę startową! Pewny triumf Pedersena. Iversen zamknął gaz na pierwszym łuku. Wydaje się, że taśma ponownie nie wystartowała równo... Iversen dzwoni do sędziego. Powtórki pokazują, że maszyna startowa nie zadziałała poprawnie. Bieg zostanie powtórzony! Zawodnicy ponownie startują na zielone światło. Fenomenala jazda i pewny triumf Zmarzlika! Jonsson zanotował defekt na pierwszym łuku.
5. BIEG
Zawodnicy właśnie wracają z narady. Mówi się, że zawody mogą zostać przerwane! Ostateczna decyzja jest taka, że żużlowcy będą startować na zielone światło! Ze startu najlepiej wyszedł Zagar, który pewnie wygrał. Kasprzak na pierwszym okrążeniu popełnił błąd i spadł na ostatnie miejsce. Jonasson i Woffinden stoczyli ciekawą walkę o dwa punkty, z której zwycięsko wyszedł Szwed.
4. BIEG
Bieg przerwany, nierówny start. Prawdopodobnie znowu problem z taśmą. Powtórki potwierdzają, że maszyna startowa znowu nie pracuje poprawnie. Kolejna przerwa w zawodach. Nie dość, że taśma nie idzie równo do góry to jeszcze powoli na co również narzekają zawodnicy. Koniec przerwy. Żużlowcy wyjeżdżają do powtórki 4. biegu. Zawodnicy będą jeździć bez taśmy startowej! Żużlowcy będą ruszać na zielone światło! Pewny triumf Zagara. Harris atakował Iversena.
3. BIEG
Koniec prac. Zawodnicy wyjeżdżają na tor. Kapitalna jazda i pewny triumf Hampela! Bieg bez historii.