Australia wjeżdża do finału! (relacja)
 31.07.2014 23:12
Reprezentacja Australii wygrała baraż rozgrywany an torze przy ulicy Sportowej i tym samym uzupełniła grono finalistów tegorocznego żużlowego "mundialu".

Skromnie zgromadzona publiczność na trybunach bydgoskiego toru była świadkiem emocjonujących zawodów.

Pierwsze cztery wyścigi to walka od startu do mety. Najlepszy pojedynek stoczyli ze sobą Josef Franc i Andreas Jonsson w biegu czwartym , kiedy to Szwed walczył z Czechem przez cały wyścig by minąć go pięknym atakiem przy krawężniku na wejściu w pierwszy łuk 4 okrążenia.

O prawdziwym pechu w wyścigu 5 może mówić Darcy Ward, przez cały wyścig ścigał Andreasa Jonssona i gdy na ostatnim łuku zszedł pod bandę i zdefektował mu motocykl co wykorzystał młody Czech-Krcmar i dowiózł do mety 1 punkt. Druga seria startów to przebudzenie Czechów, którzy zdobyli w niej aż 7 punktów.

Wyścig 10 to kapitalny start Wellsa, który przez 2 okrążenia udanie bronił pierwszej pozycji przed Wardem,  na mecie waleczny Amerykanin zameldował się jednak drugi. W biegu 11 trener Hamill desygnował do boju Jokera, za słabo spisującego się Rumla wystartował Greg Hancock. Popularny Herbie wygrał wyścig i zdobył dla drużyny amerykańskiej 6 punktów.  Po trzech seriach Amerykanie mieli na swoim koncie 18 punktów, Czesi 13, Australijczycy 21, a Szwedzi 23 punkty.

Bieg 14 to pierwszy upadek w tych zawodach, na pierwszym łuku zabrakło miejsca dla Franca, któremu nic się nie stało i był gotowy do powtórki, która odbyła się w pełnym składzie i zwyciężył w niej Greg Hancock. W wyścigu 15 Milan Spinka postanowił, że Eduard Krcmar pojedzie jako Joker. Młody Czech  przyjechał drugi i przywiózł do mety cztery oczka. Za stworzenie niebezpiecznej sytuacji został wykluczony z tego wyścigu Kim Nilsson. Gonitwa 16 to genialny start Warda i jego pewne zwycięstwo.

W wyścigu 17 na tor upadł Vaclav Milik, którego w płot wywiózł Chris Holder. Sędzia Jim Lawrence zarządził powtórkę w 4 osobowym składzie, którą zwyciężył Chris Holder. Po zwycięstwie Doyla w wyścigu 18 Australijczycy byli już pewni udziału w sobotnim finale.

Podsumowując zawody w Bydgoszczy okazały się wspaniałym widowiskiem z dużą ilością mijanek i walką na torze. Klasą samą dla siebie był Amerykanin Greg Hancock zdobywca 21 oczek. Zdecydowanym minusem zawodów była frekwencja, która od dłuższego czasu w Bydgoszczy nie powala na kolana, miejmy tylko nadzieję, że finał, który zapowiada się na świetną imprezę przyciągnie wielu niezdecydowanych na stadion.