Kandydat na mistrza - Jason Doyle
 16.03.2015 20:25
18 kwietnia w Warszawie na Stadionie Narodowym rozpocznie się walka o Indywidualne Mistrzostwo Świata na żużlu. Z tej okazji przybliżamy Państwu kolejną sylwetkę kandydata na mistrza ? Jasona Doyle?a.

Droga do Grand Prix

Australijczyk w sezonie 2015 będzie debiutował w cyklu Grand Prix. Wszystko to za sprawą zeszłorocznego Grand Prix Challenge we włoskim Lonigo, podczas którego zajął drugie miejsce, przegrywając jedynie z Matejem Zagarem. Trzecie miejsce zajął wtedy Chris Harris. Doyle mógł odetchnąć z ulgą na wieść, że zdobył podium i tym samym awansował do Grand Prix, co, jak sam przyznał przed i po Challengu, było jego ogromnym marzeniem.

Starty w Grand Prix

Jason Doyle jest całkowicie nową twarzą w cyklu Grand Prix. Nigdy wcześniej nie udało mu się dostać do elity najlepszych żużlowców na świecie, którzy podczas każdych zawodów dają z siebie wszystko, przez co każde jedno Grand Prix jest wydarzeniem wyjątkowym i niezapomnianym.

Osiągnięcia

Mimo że Kangur nie miał jeszcze okazji zaprezentowania się w cyklu Grand Prix, na swoim koncie zapisał sobie wiele wspaniałych tytułów. W roku 2006 został brązowym medalistą Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Australii, przegrywając wtedy ze złotym medalistą Chrisem Holderem i Troyem Batchelorem. W roku 2014 zdołał wywalczyć srebro podczas Indywidualnych Mistrzostw Australii przegrywając jedynie z Chrisem Holderem.

Obecnie Australijczyk piastuje miejsce Indywidualnego Mistrza Australii, które wywalczył sobie na początku roku wygrywając w Kurri Kurri z Samem Mastersem oraz Justinem Sedgmenem. Pewne pierwsze miejsce zapewnił mu już drugi bieg w turnieju finałowym mistrzostw.

Ponadto Doyle może pochwalić się wspaniałą postawą w Speedway World Cup w roku 2013, podczas którego reprezentował barwy Australii. Kangury zajęły wtedy trzecie miejsce w Czechach, a wynik ten powtórzyli rok później w Polsce. To właśnie w Bydgoszczy Jason pokazał na co go stać, wygrywając cztery z sześciu biegów, przez co został drugim najwyżej punktującym zawodnikiem tamtego wieczoru.

Prognoza ZUZELEND.COM

Historia zawodnika z dalekiej Australii jest pełna wzlotów i upadków, jednakże patrząc na jego ostatnie osiągnięcia można śmiało stwierdzić, że Doyle jest w stanie nieźle namieszać w tabeli cyklu Grand Prix. Przez ostatnie lata pokazuje wszystkim, że marzenia są po to, aby je spełniać. Marzył o byciu mistrzem Australii ? sukces. Marzył o dostaniu się do Grand Prix jako stały uczestnik ? sukces. Czas pokaże, czy kolejne marzenie zostanie spełnione.