Odnosząc się do informacji prasowej przekazanej mediom przez Urząd Miasta w Pile
zarząd KŻ Victoria Piła pragnie wyjaśnić co następuje.
KŻ Victoria Piła współpracując z miastem Piła w dziedzinie promocji działa w oparciu o zamówienie publiczne "Promocja miasta w roku 2014 w ramach prowadzonej działalności sportowej w dyscyplinie żużel.", które szczegółowo określa sposób promocji miasta przez wykonawcę, jakim w tym przypadku jest KŻ Victoria Piła.
Informujemy, że naszej strony wykonaliśmy wszystkie punkty wspomnianej umowy i dołożyliśmy wszelkich starań aby promować miasto Piła zgodnie z opisanymi w umowie punktami. Z własnej inicjatywy oraz chęci promocji miasta Piła i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pile jako jednych z większych sponsorów klubu, wykonaliśmy również usługi promocyjne znacznie wykraczające poza zakres umowy. Jednocześnie pragniemy podkreślić, że informowanie o wielkości środków publicznych przekazanych na rzecz żużla nie jest częścią wspomnianej umowy. Jak rozumiemy wymagało się od nas informowania o kosztach utrzymania obiektu przy ulicy Bydgoskiej, który dzierżawiliśmy. Klub nie jest jednak w stanie przekazać informacji, których nie posiada. Kwota utrzymania stadionu nie jest i nie była nam przekazana. Nie jesteśmy również jedynym klubem i instytucją, który korzysta z obiektu przy ulicy Bydgoskiej.
W swoim komunikacie Urząd Miasta odnosi się również do kosztów utrzymania infrastruktury stadionu, remontów oraz poczynionych inwestycji. W roku 2014 niejednokrotnie KŻ Victoria Piła interweniował u dyrektora MOSiR i samego prezydenta miasta w sprawach infrastruktury stadionu. Ławki na stadionie są w opłakanym stanie, o czym wielokrotnie informowali nas rozżaleni kibice. Uszkodzone ogrodzenie stadionu pozwalało na przedostanie się na teren obiektu podczas imprez organizowanych przez klub, co przyczyniało się do zmniejszonych wpływów z biletów. Trybuny, w tym sektor VIP, przed każdymi zawodami był sprzątany i czyszczony własnymi środkami klubu i dzięki uprzejmości firm z klubem współpracujących, gdyż stan trybun i ich czystość nie pozwalał na przyjęcie kibiców i gości. Po zawodach również w naszej gestii było uporządkowanie obiektu, który dzierżawiliśmy. Własnymi środkami dbaliśmy o przygotowanie toru do zawodów i treningów.
W roku 2014 zburzony został budynek przy ulicy Kossaka, gdzie znajdowało się biuro klubu. Pomieszczenia biurowe zgodnie z umową były częścią jaką wynajmował klub. Po rozbiórce budynku przy ulicy Kossaka otrzymaliśmy pomieszczenia na zapleczu parkingu żużlowego, których stan był tragiczny. Wkładając własne środki i dzięki pomocy sponsorów udało nam się odgrzybić ściany i doprowadzić pomieszczenia do stanu, który umożliwiał ustawienie mebli i funkcjonowanie biura zawodów. Pomieszczenia klubowe, które posiadamy, a które zostały nam przekazane po wstępnych pracach adaptacyjnych, zdecydowanie nie są wizytówką klubu i w najmniejszym stopniu nie promują miasta, które dzierżawi nam wspomniane pomieszczenia.
Pragniemy również podkreślić, że żużel to w Pile tradycja. To Piła, która w roku 1999 szczyciła się tytułem Drużynowego Mistrza Polski na żużlu, wychowała wicemistrza świata Jarosława Hampela. Zarząd oraz działacze nie prowadzą klubu dla siebie. Robimy to społecznie z pasji i zamiłowania do tego sportu, które razem z nami podzielają tysiące pilan. To żużel, nasz klub i jego wierni kibice, którzy stanowią największą publiczność sportową w regionie, są sportową wizytówką tego miasta.
Zarząd KŻ Victoria Piła dokłada również wszelkich starań, w celu pozyskiwania sponsorów, których środki pozwolą na funkcjonowanie klubu i sportową rywalizację na przyzwoitym poziomie. Zapewniamy, że środki publiczne, które otrzymujemy (190 tyś zł z tytułu promocji miasta i 20 tyś zł z tytułu prowadzenia szkółki żużlowej dla dzieci i młodzieży) są przez nas wykorzystywane w najlepszy możliwy sposób. Wypełniając warunki umowy oraz dzięki naszym inicjatywom promujemy przez sport żużlowy Piłę zarówno w Polsce, jak i za granicą.
Promocja miasta w roku 2014 przez KŻ Victoria Piła.
baner „Piła aktywne miasto” - banda przeciwległa prosta, banda prosta startowa, koziołek płyta boiska,
baner „Piła przyjazna po horyzont” - banda przeciwległa prosta, koziołek płyta boiska
koziołek reklamowy z logotypem MOSiR - płyta boiska
logotyp Piła 500 na kombinezonach zawodników / plastronie, logotyp na koszulach wizytowych (trener, manager, zarząd, działacze), logotyp na koszulkach sportowych typu polo (trener, manager, zarząd, działacze)
logotyp MOSiR na kombinezonach zawodników / plastronie
logotyp Piła 500 na plakatach informujących o meczach i wydarzeniach
logotyp Piła 500 na biletach
logotyp Piła 500 1/2 strony A5 w programie zawodów,
Miasto Piła - sponsor biegu
logotyp Piła 500 na programie zawodów
logotyp MOSiR na plakatach informujących o meczach i wydarzeniach
logotyp MOSiR na biletach
logotyp MOSiR w programie zawodów
MOSiR - sponsor biegu
Piła 500 - stała ekspozycja logotypu na stronie internetowej z linkiem do strony miasta
MOSiR - ekspozycja logotypu na stronie internetowej w części sponsorzy
ekspozycja logotypów Piła 500, MOSiR podczas przedsezonowej prezentacji drużyny
spoty dźwiękowe miasta podczas zawodów
wyjazd samochodu z logotypem MOSiR do prezentacji zawodników
Impreza - Piła na plastronie
Zarząd KŻ Victoria Piła