Trójka rybnickich juniorów nabierze doświadczenia w Rawiczu
21.12.2016 22:23
Trójka juniorów rybnickiego ROW-u, która we wrześniu zdobyła żużlową licencję od przyszłego sezonu w ramach wypożyczenia będzie reprezentować barwy drugoligowego Holistic - Polska Rawicz.
Jak tłumaczy prezes ROW Rybnik, Miłosz Wypior, Przemysław Giera i Dawid Jona potrzebują obecnie jak najwięcej jazdy aby zdobyć jak najwięcej doświadczenia, które w przyszłości zapewne zaprocentuje przez co cała trójka w przyszłości może stać się klasowymi zawodnikami. Młodzi żużlowcy nie mieli by szansy na to pozostając w Rybniku.
- Chcemy tym zawodnikom zapewnić jak najwięcej startów, stąd wypożyczenie. Wypior, Jona i Giera pozostając w Rybniku, byliby skazani na ławkę rezerwowych. A przecież nie o to chodzi, oni powinni jak najwięcej jeździć, uczyć się i zbierać doświadczenie. W Rawiczu będzie na to szansa - powiedział Krzysztof Mrozek, prezes ROW-u Rybnik.
Wypożyczenie do Holistic - Polska Rawicz obejmuje jedynie mecze ligowe. W zawodach juniorskich cała trójka reprezentować będzie klub z Rybnika.
Środa była intensywnym dniem dla naszej drużyny. Poza zwiedzaniem miasta kapitan zespołu Tomasz Gollob udał się na spotkanie do ośrodka Stowarzyszenia Pomocy Osobom Autystycznym "Sezam" w Grudziądzu, gdzie odwiedził niepełnosprawne dzieci.
Oświadczenia, które muszą zdobyć zawodnicy startujący w ligach zagranicznych, budzą pewne kontrowersje. Mam wrażenie, że z hałasem mamy do czynienia tylko w przypadku ligi angielskiej. Pozostali przyjęli to ze zrozumieniem i się dostosowali. Teraz należy dogadać się jeszcze z tym jednym partnerem. Mam nadzieję, że PGE Ekstraliga nie ustąpi i będzie konsekwentna w tym, co postanowiła. To jest właściwy kierunek.
CO ZA KUR... TEN MASLANKA
W tygodniku żużlowym jest z nim wywiad koleś zadłużył klub i jeszcze ma czelność prawić morały hahahaha
Anglicy przedłużają swoją decyzję do posiedzenia, które zaplanowali na luty. To jest odległy termin. Nie wiem, czy w Polsce ktoś powinien na to czekać. Być może szefowie obu lig powinni ze sobą porozmawiać wcześniej. Próba kontaktu mogłaby zbliżyć stanowiska. Nie mam jednak wątpliwości, że Anglicy muszą mieć przekonanie co do zdecydowania w tej sprawie Polaków. Od tego rozwiązania odejść nie można, bo to szansa na lepszą przyszłość światowego żużla. Musimy wyzwolić się z myślenia kategoriami interesu własnego podwórka. Myślę, że i w Anglii się z czasem do tego przekonają. Wskazują na to ich inne ruchy. Zakup silników GTR od Marceal Gerharda świadczy o tym, że myślą o rozwoju dyscypliny.
Mam 3. Ewentualnie 4 w zaleznosci od dokonanych zmian po rundzie zasadniczej.
Hancock, Ruml, Covatti(tez sobie poradzi, w Argentynie sa podobne tory ponadto jezdzi w lidze angielskiej) i ewentualnie Wells.
No ja mam nadzieje, ze Ruml bedzie wygrywal a nie 0;0;1 bo w Polsce by sobie obecnie nie poradzil. Bo ogolnie mlody potencjal ma spory.