Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Poczuj speedway - nie dopalacze. Turniej w Poznaniu. Lista startowa
 27.09.2018 23:49
Ostatnie zawody na Golęcinie w sezonie 2018

30 września kolejny raz na poznańskim Golęcinie zawarczą motocykle. W ramach turnieju „Poczuj speedway  - nie dopalacze” start potwierdziło już 13 zawodników. Nazwisko ostatniego wybrańca poznamy już niebawem. Przypomnijmy, że żużlowcy zostaną przydzieleni do jednej z dwóch zespołów „ Iveston Team” lub Naturalna Medycyna Team” i w ramach 15 – biegowej tabelki dostarczą emocji zgromadzonej publiczności. Start zawodów zaplanowany jest na 13:45. Managerem zespołu „Iveston Team” będzie Tomasz Bajerski, zaś „Naturalnej Medycyny Team” Grzegorz Kłopot.

 

Lista zawodników:

1. Adamczewski Mateusz

2. Bellego David

3. Bober Oskar

4. Hansen Patrick

5. Kaczmarek Daniel

6. Kajzer Marcel

7. Kościelski Marcin

8. Lahbaum Roman

9. Lutowicz Marek

10. Miśkowiak Robert

11. Pludra Kacper

12. Szlauderbach Szymon

13. Trofimow Wiktor

14. ...

 

Ceny biletów:

- WSTĘP WOLNY - Dzieci i młodzież ucząca się do 18 roku życia ( po okazaniu ważnej legitymacji)

 

- 20 PLN - bilety normalne kupowane w Internecie (także w dniu zawodów)

 

- 20 PLN - bilety normalne kupowane w przedsprzedaży w klubie w wyznaczone dni

 

- 24 PLN - bilety normalne kupowane w kasie w dniu zawodów

 

- 15 PLN - posiadacze karnetu na sezon 2018 - cena w Internecie i w klubie w przedsprzedaży w wyznaczone dni.

 

A oto kilka nowinek regulaminowych, które mają uatrakcyjnić zawody:

- zawody zostaną rozegrane w formie zawodów drużynowych, które będą składać się z 15 biegów

 

- podział zawodników do poszczególnych drużyn będzie ustalony w dniu zawodów - po potwierdzeniu startu wszystkich zgłoszonych uczestników

 

- bieg 14 zawodów będzie jednocześnie biegiem memoriałowym pamięci Tomasza Wójtowicza

 

-  bieg 15 zawodów będzie jednocześnie biegiem o puchar Prezydenta Miasta Poznania

 

-  punktacja biegów w meczu: a) 3 pkt. - 1 miejsce; b) 2 pkt. - 2 miejsce; c) 1 pkt. - 3 miejsce; d) 0 pkt. - 4 miejsce

 

- dodatkowo zawodnicy i jednocześnie drużyna do swojej punktacji otrzymują tzw. "punkty bonusowe" przyznawane na zwykłych zasadach, czyli:

 

a) w przypadku wyniku 5:1 dla jednej z drużyn - zawodnik, który zajął 1 miejsce otrzymuje 3pkt, 2 miejsce 2pkt+1 bonus, 3 miejsce - 1 pkt, 4 miejsce - 0 pkt - drużyna w tym wypadku wygrywa 6:1

 

b) w przypadku wyniku 3:3 - zawodnik, który zajął 1 miejsce otrzymuje 3pkt, 2 miejsce 2pkt, 3 miejsce - 1 pkt + 1 bonus, 4 miejsce - 0 pkt - drużyna której zawodnicy zajmują 2 i 3 miejsce wygrywają 4:3

 

c) w przypadku gdy padnie w biegu remis, a do mety dojedzie 3 zawodników nie przyznaje się punktu bonusowego

 

-   w przypadku dotknięcia taśmy, przez zawodnika - zawodnik ten ukarany zostanie cofnięciem od taśmy startowej o około 20 m

 

-  w przypadku, gdy jedna z drużyn uzyska przewagę 10 pkt jest możliwość wykorzystania tzw. rezerwy taktycznej specjalnej "JOKER" - sumę punktów zawodnika startującego jako JOKER liczy się podwójnie wraz z bonusami

 

-  zasady startu w biegach 14 i 15, które są biegami nominowanymi - tak jak w meczach ligowych zgodnie z Regulaminem Sportu Żużlowego 2018

 

-  punktacja w biegach nominowanych liczona będzie podwójnie wraz z bonusami

Michał Lewandowski (za: facebook.com/pszpoznan/)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (15)
7 lat temu
W odpowiedzi na komentarz:
Witam nowego kolege.
Szymon jestem.
Witam witam.
  Lubię
  Nie lubię
7 lat temu
W odpowiedzi na komentarz:
Konto usunięte
Cześć w piąteczek
siema
  Lubię
  Nie lubię
7 lat temu
lambert i gala pojada w zlotej prilbie
  Lubię
  Nie lubię
7 lat temu
Konto usunięte
W odpowiedzi na komentarz:
Witam
Cześć w piąteczek
  Lubię
  Nie lubię
7 lat temu
Konto usunięte
W odpowiedzi na komentarz:
witam
Cześć w piątunio
  Lubię
  Nie lubię
7 lat temu
Spodziewam się zaciętego meczu mniej więcej do połowy zawodów. Potem gospodarze powinni zwiększać przewagę i przed biegami nominowanymi być bezpieczni - prognozuje Sokołowski. - Co za tym przemawia? Własny tor i publiczność, a także doświadczeni seniorzy i lepsi juniorzy - dodaje.
Nasz rozmówca nie wyklucza końcowego sukcesu Stali, ale podkreśla, że musiałoby się złożyć na to kilka czynników. - Czasem o sukcesie bądź niepowodzeniu decyduje jakiś szczegół. W tym przypadku po stronie Unii zawieść musiałoby jednak z trzech zawodników. Oni musieliby położyć ten mecz - mówi Sokołowski.
Gorzowianie pozostaną w kontakcie, pod warunkiem, że będą wygrywać poszczególne wyścigi. - To wydaje mi się kluczowe. Stal ma liderów w postaci Zmarzlika, Vaculika i Kasprzaka, ale gorzej jest z drugą linią. Jeśli jednak ci żużlowcy będą wygrywać indywidualnie biegi, to wynik długo może utrzymywać się w granicach remisu. Najgorszy scenariusz dla gości to taki, w którym Unia szybko odskakuje. Wtedy gorzowianie wystrzelają swoje armaty z rezerw taktycznych przed biegami nominowanymi - zauważa Sokołowski.
  Lubię
  Nie lubię
7 lat temu
Lebiediewowi bardzo spodobała się atmosfera w rybnickim klubie i jest ponoć gotowy do rozmów. Woryna też raczej nigdzie się nie ruszy. Rybniczanie w tym roku zaoszczędzili nieco środków w budżecie i są w stanie zaproponować mu porównywalną stawkę punktową, do tych obowiązujących PGE Ekstralidze. W tej sytuacji na przeprowadzce klasę wyżej tylko by finansowo stracił. Jako doparowy (w tej roli widzą go zainteresowane kluby: Betard Sparta Wrocław i forBet Włókniarz Częstochowa) zmianę barw klubowych mógłby odczuć jeszcze boleśniej niż Max Fricke. Poza tym Woryna przekonał się już w tym roku co znaczy życie w rozjazdach. Zmęczony był czasem regularnymi podróżami do Szwecji i Anglii, a teraz musiałby do tego dołożyć jeszcze tułaczkę po Polsce, podczas gdy na stadion w Rybniku ma tylko 3 km.
Kluby zainteresowane Woryną powoli tracą już nadzieję, że uda się go w tym roku wyciągnąć z ROW-u. W Częstochowie jeszcze do niedawna był numerem jeden na krajowej liście życzeń. Teraz to się zmieniło, bo działacze Lwów zdają sobie sprawę, że przekonanie go do przeprowadzki będzie graniczyło z cudem.
Źródło: Przegląd Sportowy
  Lubię
  Nie lubię
7 lat temu
Za Rosjaninem wydzwaniają ekstraligowe kluby, ale Łaguta dość jednoznacznie deklaruje, że zostanie w Rybniku. Zawodnik ma dług wdzięczności wobec kibiców ROW-u i prezesa Krzysztofa Mrozka za to, iż wspierali go do końca w walce o uniewinnienie po dopingowej wpadce. A nawet gdyby o tej miłości zapomniał, to klub może szybko nałożyć na niego karę za złamanie warunków kontaktu (zażywanie niedozwolonego środka) i zamknąć przed Rosjaninem cały polski rynek.
Łaguta przed wykryciem w jego organizmie meldonium był jednym z najskuteczniejszych żużlowców w PGE Ekstralidze. Niezawodną „armatą”, której ROW potrzebuje, by w 2019 roku jeszcze raz ewentualnie zaatakować mury najlepszej żużlowej ligi świata. Pewność, że od 15 maja 2019 roku (wówczas minie mu okres karencji) znów będzie występował w Rybniku, może pociągnąć za sobą podpisy innych.
Dwa kluczowe nazwiska to: Kacper Woryna i Andrzej Lebiediew. O Daniela Bewleya działacze ROW-u nie muszą się martwić, bo ma jeszcze przez kolejne dwa sezony ważny kontrakt w Rybniku, a po groźnej kontuzji jego wartość rynkowa spadła i dziś nie wzbudza już zainteresowania klubów z elity (nikt nie zapłaci ROW-owi wysokiego odstępnego, nie mając pewności jak szybko 19-latek odzyska formę po pierwszej poważnej kontuzji w karierze).
  Lubię
  Nie lubię
7 lat temu
W odpowiedzi na komentarz:
Witam
siema
  Lubię
  Nie lubię
7 lat temu
1. Sam Masters (Australia) - 14+3 (3,3,2,3,3) - 1. miejsce w finale
2. Thomas Joergensen (Dania) - 13+3+2 (3,2,3,3,2) - 2. miejsce w finale
3. Aaron Summers (Australia) - 10+2+1 (w,3,3,2,2) - 3. miejsce w finale
4. Ben Barker (Wielka Brytania) - 13+w (3,2,3,2,3) - wykluczenie w finale
5. Charles Wright (Wielka Brytania) - 10+1 (2,3,2,3,d) - 3. miejsce w półfinale
6. Kasper Andersen (Dania) - 10+0 (3,2,1,3,1) - 4. miejsce w półfinale
7. Tero Aarnio (Finlandia) - 10 (2,1,2,2,3)
8. Jye Etheridge (Australia) - 7 (1,0,3,2,1)
9. Kevin Doolan (Australia) - 6 (2,0,1,1,2)
10. Kyle Howarth (Wielka Brytania) - 6 (d,1,2,1,2)
11. Jordan Stewart (Australia) - 6 (1,2,1,1,1)
12. Jakob Bukhave (Dania) - 5 (1,0,0,1,3)
13. Ulrich Ostergaard (Dania) - 4 (1,3,d,0,0)
14. David Wallinger (Wielka Brytania) - 3 (2,1,0,0,0)
15. Paul Starke (Wielka Brytania) - 3 (d,1,1,0,1)
16. Rafał Konopka (Polska) - 0 (w,w,0,0,0)
17. Gavin Parr (Wielka Brytania) - nie startował
  Lubię
  Nie lubię
© 2002-2025 Zuzelend.com