Organizatorzy na tę okazję przygotowali trochę odmienną formułę niż miała ona miejsce do tej pory. Zaproszeni zawodnicy zostaną podzieleni na cztery zespoły a pierwsza część zawodów odbędzie się w formie czwórmeczu. Po rozegraniu 20 biegów, ósemka najskuteczniejszych zawodników weźmie udział w drugiej części turnieju, która składać się będzie z dwóch biegów półfinałowych i finału. Zwycięzca ostatniej gonitwy będzie tryumfatorem całej imprezy. Korony broni Oskar Fajfer. Poniżej przedstawiamy składy drużyn, których nazwy zaczerpnięto od władców z dynastii Piastów.
Drużyna Mieszka – kaski czerwone, sponsor: Urząd Miasta i Car Gwarant – Mieszko I – książę z dynastii Piastów, pierwszy chrześcijański władca Wielkopolski. Ojciec Bolesława Chrobrego. Urodził się około roku 935, władzę po ojcu, Siemomyśle, przejął w latach pięćdziesiątych X wieku. W 965 roku poślubił czeską księżniczkę Dobrawę, a w 966 – najprawdopodobniej za jej namową – zdecydował się przyjąć chrzest. Na początku swojego panowania zajął część Pomorza, podbił też Mazowsze. W 972 roku wygrał potyczkę pod Cedynią, a w 979 najpewniej odparł cesarską inwazję na swój kraj. W ostatnich latach panowania doprowadził do podboju Śląska oraz Małopolski. Niewykluczone, że to z jego inicjatywy rosnące w siłę państwo zyskało nazwę Polski.
1. Adrian Gała
2. Jurica Pavlic
3. Oliver Berntzon
4. Marcin Nowak
17. Michał Lewandowski
Drużyna Bolesława – kaski niebieskie, sponsor Aforti – Bolesław I Chrobry (967 – 1025) – władca z dynastii Piastów, pierwszy koronowany król Polski. Syn Miesza I i Dobrawy. Jeden z najbardziej wojowniczych monarchów w dziejach kraju. W 1000 roku zorganizował słynny zjazd gnieźnieński, podczas którego cesarz Otton III ogłosił utworzenie arcybiskupstwa i przyozdobił głowę Bolesława swoim imperatorskim diademem. Koronował się na kilka tygodni przed śmiercią, wiosną 1025 roku. O jego dokonaniach rozpisywali się nie tylko polscy kronikarze, dla Galla Anonima był „wielkim” Bolesławem.
5. Oskar Fajfer
6. Przemysław Pawlicki
7. Nicki Pedersen
8. Greg Hancock
18. Norbert Krakowiak
Drużyna Lestka – kaski białe, sponsor Poczta Polska – Lestek – drugi książę Polan z dynastii Piastów, o którym tak pisał Gall Anonim w swej kronice: Był synem i następcą Siemowita. Lestek, czynami rycerskimi dorównał ojcu w zacności i odwadze. Po śmierci Lestka nastąpił Siemomysł, jego syn. Nie zachowały się żadne wiarygodne dane na temat dat panowania Lestka. Przyjmuje się hipotetycznie, że urodził się około 870–880, zmarł przypuszczalnie w latach 930–940. Obecnie możemy przypisać Lestkowi rozpoczęcie tzw. rewolucji piastowskiej, czyli militarno-ekonomicznej koncentracji władzy w rękach księcia i budowy pierwszych potężnych grodów państwowych – pierwszego w Grzybowie, w latach 915–922.
9. Artiom Łaguta
10. Antonio Lindbaeck
11. Mikkel Michelsen
12. Linus Sundstroem
19. Maksymilian Bogdanowicz
Drużyna Siemomysła – kaski żółte, Totalizator Sportowy (właściciel marki LOTTO) – Siemomysł (ur. prawdopodobnie na przełomie IX i X wieku, zm. w latach 950–960 – trzeci książę Polan z dynastii Piastów wspomniany w Kronice polskiej Galla Anonima. Syn Lestka, ojciec Mieszka I. Historyczność Siemomysła, jak i pozostałych przodków Mieszka I znana jest jedynie z relacji Anonima zwanego Gallem, obecnie większość badaczy uznaje go za postać rzeczywiście istniejącą. Panował prawdopodobnie od ok. 930 roku. Przypuszcza się, że zjednoczył ziemie Polan, Goplan i Mazowszan, chociaż nie można wykluczyć, że uczynił to już jego ojciec. Nie jest znane miejsce jego pochówku.
13. Jason Doyle
14. Andriej Kudriaszow
15. Maciej Janowski
16. Kai Huckenbeck
20. Damian Stalkowski