W rzeszowskim żużlu na kilka tygodni przed startem rozgrywek ligowych bardzo duże zmiany. Powołano spółkę H69 Speedway S.A. Jej kapitał wynosi 500 tys. złotych i ma być gwarancją stabilności finansowej nowego klubu. Prezesem zarządu spółki jest Łukasz Rojek, będący wiceprezesem Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego, który powiedział Nowinom o pierwszych planach.
Zmiany nastąpiły w miniony piątek po formalnym przeniesieniu działalności i aktywów Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego, w tym kontraktów zawodników, samych zawodników, do spółki H69 Speedway S.A. Spółka zajmować się będzie pierwszą drużyną. Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe, które prowadzi działalność od 2019 roku, obecnie będzie się zajmować szkoleniem młodzieży. Zarówno spółka, jak i RzTŻ deklarują ścisłą i zgodną współpracę w zakresie szkolenia młodych kadr dla rzeszowskiego żużla.
Klub ma w planie wybudowanie mini toru toru dla żużla. Ambicje i plany są duże. - Główne zadania, jakie stawia przed sobą nowy klub jest stabilność finansowa oraz awans sportowy. Chcemy aby drużyna Texom Stal Rzeszów w tym sezonie włączyła się do walki o awans do 1 ligi. Nie mówimy o awansie, który byłby spełnieniem marzeń, ponieważ nie chcemy wywierać na zawodnikach presji, ale o walce o miejsce w 1 lidze. A oprócz tego szkolenie, szkolenie i jeszcze raz szkolenie. Jedną z naszych aktywności będzie otwarcie nowego podmiotu wspierającego żużel w Rzeszowie. Będzie to „Klub 100”, który już zrzesza kilkanaście firm, a w tę środę odbędzie się jego formalne inauguracyjne spotkanie - podkreśla prezes Rojek, który w rzeszowskim żużlu nie jest postacią nową. Był jednym ze sponsorów drużyny oraz najpierw członkiem zarządu RzTŻ, a następnie był wybierany na wiceprezesa tego stowarzyszenia, które reaktywowało żużel w Rzeszowie.
Dlaczego spółka w pierwszym członie nazwy ma skrót H69? - H69, czyli Hetmańska 69 kojarzy się ze Stadionem Miejskim „Stal” w Rzeszowie, na którym jeździ nasza drużyna. Jest to pewnego rodzaju ukłon w stronę kibiców - informuje szef spółki.
Większościowym akcjonariuszem spółki jest Michał Drymajło z firmy Stolaro.pl. Mniejszościowymi akcjonariuszami są firma Texom Krystiana Wosia i Pawła Stochmala oraz Jan Madej i Jakub Gibała. 5 procent udziałów w spółce ma Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe.
W Radzie Nadzorczej nowej spółki, która została zawiązana tydzień temu, a która faktycznie rozpoczęła działalność w piątek, 11 lutego, otwierając tym samym nowy rozdział w rzeszowskim speedway’u znajdują się przedstawiciele głównych akcjonariuszy.
- Pierwsze decyzje dotyczące naszego nowego klubu, jego struktury, zarządu, kwestii kadrowych zostaną oficjalnie ogłoszone w nadchodzący czwartek i piątek. Zakomunikujemy moim zdaniem ważne i ciekawe rzeczy - dodaje Łukasz Rojek.
Sezon 2022 zbliża się dużymi krokami. W niedzielę zakończyło się w Szczyrku kilkudniowe zgrupowanie, w którym ze względów covidowych uczestniczyła ograniczona liczba zawodników. - Przygotowania naszej drużyny do sezonu trwają już od kilku tygodni. Obóz w Szczyrku był tylko jednym z jego elementów. Wkrótce nasi zawodnicy wyjadą na treningi do Chorwacji, inni do Hiszpanii. W Rzeszowie, pod okiem Bartosza Hałasa, odbywają się treningi juniorów i adeptów szkółki - dodaje prezes zarządu H69 Speedway S.A. - Jeżeli chodzi o sparingi, to pozostajemy w kontakcie z kilkoma klubami, aby jego rozegrać. Jak zwykle wszystko zależeć będzie od pogody.