Podobnie jak w 2016 roku, trenerzy reprezentacji oprócz czwórki seniorów, będą mogli wybrać także jednego zawodnika u21. Jednak zamiast zastąpienia podstawowego żużlowca tylko w razie kontuzji , piąty w kadrze będzie mógł zastąpić w dowolnym momencie swojego partnera z drużyny i dodatkowo pojechać w szóstym biegu jako rezerwa taktyczna lub dżoker.
Zmiany ozanczają to, że młodzieżowiec będzie ważny dla swojego zespołu bardziej niż kiedykolwiek podczas walki o baraż i finał, które odbędą sie w Lesznie 7 i 8 lipca. Cała impreza zaczyna się 1 lipca w King's Lynn, gdzie w rundzie eliminacyjnej zmierzą się Wielka Brytania, Australia, Stany Zjednoczone i Czechy. Następnie 3 dni później w Vastervik o występ w Lesznie powalczą Szwecja, Dania Rosja i zwycięzca rundy eliminacyjnej.
Szef BSI skomentował zmiany w regulaminie w następujący sposób: Wprowadzenie zawodników rezerwowych u21 do DPŚ było dobrym krokiem w przód w pomocy krajom w rozwoju przyszłych gwiazd tego sportu. Więc jesteśmy zadowoleni, że rozwijamy ich poprzez dawanie im szans na odegranie ważniejszej roli w zawodach. Byłoby cudowne, gdyby żużlowiec z numerem 5 wskoczył do składu, został bohaterem swojego kraju i wprowadzenie swojej kariery międzynarodowej na scenę seniorską.
Następną zmianą jest to, że zespoły nie mogą wprowadzać poprawek w swoich 5-osobowych składach i numerach startowych, które zostały przedstawione do centrali niepóźniej niż 7 dni przed rozpoczęciem 1 rundy kwalifikacyjnej. Zmiany mogą być dokonane tylko w przypadku choroby lub kontuzji, za zezwoleniem FIM.
Reprezentacje muszą ogłosić składy od 5 do 10 członków miesiąc przed turniejem.