Obecny stadion mieści 10 tyś widzów. Nowy obiekt ma mieć w planach pojemność od 17 do 20 tyś kibiców. Zważywszy, że w tegorocznej odsłonie ligi, stadion w Lublinie jest wypełniony po brzegi taka liczba ma swoje uzasadnienie. Nad widownią i torem będzie zadaszenie. Mówi się także o całkowitym zadaszeniu. Ta opcja jednak uwarunkowana jest od kosztorysu.
Zlecenie powinno nam pokazać koszty wybudowania stadionu. To będzie uzależnione od wielu rozwiązań– tłumaczył niedawno prezydent Krzysztof Żuk. - Dysponując dokumentacją będziemy rozmawiali z ministerstwem sportu o skorzystanie z możliwości dofinansowania infrastruktury sportowej, jak to miało miejsce w przypadku stadionu lekkoatletycznego.
Najważniejsze założenia dla stadionu:
a) stadion przeznaczony dla dyscyplin motorowych: żużel, supercross, karting, drifting, freestyle motocross, miniżużel. Umożliwiający organizację zawodów międzynarodowych. W miarę możliwości obiekt będzie wykorzystywany dla organizacji koncertów, targów, konferencji.
b) pojemność stadionu od 17 do 20 tysięcy (trybuna główna przy starcie od 1 do 2 tysięcy, strefa VIP – nad trybuną główną – od 500 do 700, strefa VIP przy lożach od 300 do 500 miejsc.
c) pierwszy rząd siedzeń ma znajdować się min. 1 metr powyżej górnej krawędzi bandy wokół toru.
d) zadaszenie stadionu w dwóch wariantach: 1. cały obszar trybun i toru, zabezpieczając tor przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, 2. obiekt zadaszony całkowicie, dopuszcza się zaprojektowanie zadaszenia otwieranego.
e) długość toru żużlowego od 340 do 370 m
f) co najmniej dwa telebimy o minimalnych wymiarach 7x5 metrów.
g) odpowiednia ilość ogólnodostępnych miejsc parkingowych, dostosowana do pojemności obiektu stadionu.
h) parking wielopoziomowy powinien posiadać część podziemną (do dwóch kondygnacji) i część nadziemną do siedmiu kondygnacji i pojemność minimum 450 miejsc.