1. Grigorij Łaguta (Rosja) KSM: 8,78 – kapitan
Bez wątpienia kibice nie wyobrażają sobie Włókniarza bez Griszy. Jest on niezwykle barwną postacią częstochowskiego klubu od 2011 r. Już w pierwszych meczach podbił serca rzeszy fanów. Trzykrotnie zdobył tytuł Indywidualnego Mistrza Łotwy. Związany jest również z Ikarosem Smedern Eskilstuna (Szwecja) i Wostokiem Władywostok (Rosja). Wspólnie z bratem Artiomem występowali w klubie z łotewskiego Dyneburga – Lokomotivie, który swoje mecze rozgrywa w polskiej I lidze. Jego autorytetem sportowym jest Tony Rickardsson.
2. Emil Sajfutdinow (Rosja) KSM: 9,20
W 2009 r. uzyskał obywatelstwo polskie. Jako pierwszy w historii obronił tytuł Indywidualnego Mistrza Świata Juniorów. W sezonach 2006-2012 jeden z liderów Polonii Bydgoszcz. 25 kwietnia 2009 r. jako debiutant wygrał turniej Grand Prix w Pradze, zostając drugim w historii żużlowcem (po Tomaszu Gollobie), któremu udało się tego dokonać. Na prezentacji drużyny Włókniarza został powitany przez sympatyków czarnego sportu niezwykle ciepło. Razem z Grigorijem od kibiców otrzymali przydomek „ruskie torpedy”.
3. Michael Jepsen Jensen (Dania) KSM: 7,70
Karierę sportową rozpoczął jako siedmiolatek startując na mini żużlu, w którym odniósł wiele sukcesów. W klasycznym speedwayu zadebiutował w 2009 r. Bez wątpienia jeden z największych talentów wśród zawodników młodego pokolenia. O jego zdolnościach świadczą liczne sukcesy. Mimo młodego wieku, osiągnął już bardzo dużo. Został wicemistrzem Europy, razem z reprezentacją Danii wywalczył Drużynowy Puchar Świata, wygrał Grand Prix Nordyckie na torze w Vojens oraz został Indywidualnym Mistrzem Świata Juniorów. Karierę w lidze polskiej rozpoczął startami w Unibaksie Toruń w 2010 r.
4. Rune Holta (Polska) KSM: 6,72
Znany od dawna fanom Włókniarza Norweg z polskim paszportem po dwóch sezonach wraca do Częstochowy. Aktualnie jest najstarszym zawodnikiem w klubie. Pod Jasną Górą spędził łącznie siedem sezonów. W 2003 r. mocno przyczynił się do zdobycia Drużynowego Mistrza Polski. Zawodnik utrzymuje, że dzień ten, był dla niego bardzo ważny i do dzisiaj jest jednym z najlepszych sportowych wspomnień. Rune jest także dwukrotnym mistrzem Polski. Niejednokrotnie triumfował w pojedynczych startach w Grand Prix. Tor w Vetlandzie i Częstochowie należą do ulubionych Ryśka. Wyniki Holty z ubiegłego sezonu nie należą do najlepszych. Może 2013 r. okaże się dla niego bardziej pomyślny.
5. Rafał Szombierski (Polska) KSM: 2,50
Popularny Szumina swoją sportową karierę rozpoczął w Rybniku. Jako 21-latek zdobył tytuł Indywidualnego Mistrza Świata Juniorów. Po kilku latach zmagań na torach, postanowił zakończyć karierę. Na tor wrócił jednak w 2010 r. debiutując w Włókniarzu. Dołączył do drużyny już po rozpoczęciu sezonu i zaskoczył wszystkich mocnym wejściem. Od razu podbił serca częstochowskich fanów speedway'a. Sezon później nie osiągał już tak dobrych wyników, lecz pozostał w drużynie licząc na szybką regenerację i powrót do formy. Rafał ma problemy z utrzymaniem dobrej formy przez dłuższy czas. Często zdarza się, że przeplata fantastyczne występy fatalnymi. Z pewnością nie brak mu jednak ducha do walki, co już nie raz udowadniał na torze.
6. Mirosław Jabłoński (Polska) KSM: 5,04
Mirek zaimponował kibicom Włókniarza swoją walecznością podczas baraży ze Startem Gniezno w 2011 r. Okazał się wtedy najlepszym zawodnikiem w czerwono-czarnych barwach. Większość kariery spędził w swoim rodowitym Gnieźnie. „Jabol” to sympatyczny zawodnik, który dba o swoich fanów. Zawsze znajdzie czas na wspólną fotografię lub autograf.
7. Borys Miturski (Polska) KSM: 2,50
Całą swoją karierę jest związany z Włókniarzem. Właśnie tam zdał licencję Ż. W 2007 r. zajął czwarte miejsce w finale Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów U-19. Borys do macierzystego klubu wraca po dwóch latach. Pierwszy sezon jako senior spędził w drugoligowym KSM-ie Krosno. W następnym sezonie przeniósł się do Speedway Wandy Kraków, gdzie wystartował tylko w kilku meczach, ponieważ jego forma pozostawiała wiele do życzenia.
8. Artur Czaja (Polska) KSM: 3,18
Nie da się ukryć, że dla wielu Artur jest nadzieją częstochowskiego żużla. Pierwotnie swoją sportową przyszłość wiązał z motocrossem, jednak przekonany przez Krzysztofa Zarzeckiego spróbował sił w speedwayu. W 2010 r. zdał licencję Ż, a rok później zadebiutował wśród Lwów. Jest zawodnikiem walecznym, ambitnym i dobrze postrzeganym przez kibiców.
9. Adam Strzelec (Polska) KSM: 4,26
Wypożyczony na rok do Częstochowy, nie chce tracić kontaktu z macierzystym Falubazem. Zadeklarował, że poza ligowymi startami będzie jeździł z myszką na plastronie. Starcia w sezonie 2013, rozpocznie od drugiej kolejki Enea Ekstraligi, bowiem nie może pojechać przeciwko zespołowi Rafała Dobruckiego. Adam to zawodnik niezwykle ambitny. Jego celem jest zdobywanie co najmniej siedmiu oczek w każdym meczu. Na jego decyzję o startach w Włókniarzu wpłynął stan częstochowskiego toru.
10. Rafał Malczewski (Polska) KSM: 2,50
Bez wątpienia „Komar” jest bardzo oddany klubowi o biało-zielonych barwach. Kiedy nie ściga się na torze, jest obecny w sektorze 20stym i wspaniale pełni rolę ósmego zawodnika. Nie miał zbyt wielu okazji do ścigania się na dużym torze. Swoje doświadczenie zdobywał jako zawodnik mini żużlowej sekcji. Jego największym osiągnięciem jest nominacja do kadry Polski na mini żużlu.
Dospel CKM Włókniarz Częstochowa dokonał wielu zmian w swojej drużynie. Wszyscy wierzą, że sezon 2013 będzie czymś więcej, niż tylko walką o utrzymanie się w lidze. Po trzech latach porażek, kibice będą mogli cieszyć się pasjonującą rywalizacją na własnym torze. Celem drużyny tym razem są play-off'y. Nowe nazwiska z pewnością przyciągną na stadion wielu fanów.