- Jako GKSŻ robimy wszystko, aby kluby żużlowe szkoliły nowych zawodników. Niestety, tylko część z nich myśli o przyszłości dyscypliny. Na przestrzeni lat zmniejsza się liczba drużyn, które startują w rozgrywkach. Staramy się jednak z wszystkich sił pomóc nowym ośrodkom zaistnieć na żużlowej mapie Polski. Do dzisiaj pomagamy przedstawicielom projektu Sportowy Golaj z Poznania. Wierzę, że zgłoszony projekt na Ursynowie w Warszawie spotka się z dużym zainteresowaniem lokalnego społeczeństwa – mówi Łukasz Szmit, członek GKSŻ.
- Zachęcamy wszystkich do głosowania. Jest wiele osób pochodzących z „żużlowych miast”, które mieszkają obecnie w Warszawie, wynajmują mieszkania, ale nie są one tam formalnie zameldowane. Te osoby też są uprawnione do głosowania. Pomóc w reaktywacji żużla można nawet bez wychodzenia z domu, ponieważ głosowanie jest możliwe przez Internet. Co więcej, za zgodą rodziców mogą głosować także osoby niepełnoletnie. Projekt wielofunkcyjnego boiska sportowego z torem żużlowym będzie na liście ursynowskiej oznaczony numerem 23. Głosowanie rozpoczęło się w piątek i potrwa 10 dni – informuje Łukasz Szmit, który w GKSŻ odpowiada za wszystkie sprawy prawne.
Projektodawcy chcieli wcześniej zgłosić do renowacji obiekt Gwardii. Niestety, tor jest własnością Skarbu Państwa i pozostaje w trwałym zarządzie Komendy Głównej Policji. Obecnie obiekt przy ulicy Racławickiej jest zamknięty przez nadzór budowlany, a Komenda Stołeczna Policji nie była zainteresowana komercyjnym wynajęciem obiektu dla Warszawskiego Towarzystwa Speedwaya. W ramach budżetu partycypacyjnego został również zgłoszony projekt w dzielnicy Bielany polegający na usypaniu toru żużlowego na stadionie Hutnika. Niestety, Urząd Dzielnicy po konsultacji z Warszawskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji odrzucił projekt ze względów ekologicznych.
Członkowie GKSŻ uważają, że tor na Ursynowie będzie położony w świetnym miejscu po otwarciu drugiego odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy. Obiekt będzie położony od zjazdu z drogi ekspresowej łączącej wschodnią i zachodnią Polskę w odległości mniejszej niż 1 km.
Głosować mogą osoby mieszkające w Warszawie – nie ma jednak znaczenia miejsce zameldowania, dzielnica, w której się mieszka, miejsce płacenia podatków oraz miejsce, w którym się głosuje. Oznacza to, że w głosowaniu mogą brać udział osoby wynajmujące mieszkania w Warszawie oraz studenci. Dodatkowo za zgodą rodziców mogą głosować osoby niepełnoletnie (także przez Internet). Głosowanie odbywa się za pośrednictwem Internetu: https://wawa.zetwibo.pl/voting/taskList/23. Projekt boiska z torem żużlowym oznaczony jest numerem 23. W głosowaniu przez Internet trzeba będzie podać swoje dane: imię i nazwisko, PESEL, adres zamieszkania i adres e-mail (UWAGA! Podany adres e-mail w głosowaniu może zostać użyty tylko raz). Można natomiast głosować z jednego komputera (z jednego adresu IP). Na podany adres e-mail, po oddaniu głosu, zostanie wysłany link potwierdzający, który trzeba otworzyć najpóźniej do 30 czerwca do godz. 23:59:59. Dopiero wtedy głos zostanie uznany za ważny.