Motoru Lublin, zaś w lidze zadebiutował już 4 lipca 1993 roku w meczu przeciwko Unii Tarnów. Utalentowany Staszek miał od kogo uczyć się w Lublinie żużlowego rzemiosła, bowiem barw Motoru bronił wówczas słynny Hans Nielsen.

">

Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Sylwetki uczestników Turnieju Par: Paweł Staszek
 03.01.2012 14:45

Paweł Staszek urodził się 20 maja 1976 roku w Lublinie, gdzie zaczął swoją przygodę z \"czarnym sportem\". W wieku 17 lat zdobył licencję żużlową w barwach miejscowego Motoru Lublin, zaś w lidze zadebiutował już 4 lipca 1993 roku w meczu przeciwko Unii Tarnów. Utalentowany Staszek miał od kogo uczyć się w Lublinie żużlowego rzemiosła, bowiem barw Motoru bronił wówczas słynny Hans Nielsen.

Staszek tworzył doskonałą parę juniorską wraz ze ś.p. Robertem Dadosem. Niestety ich wysokie zdobycze punktowe nie pozwoliły zespołowi z Lublina na utrzymanie się w szeregach I ligi. Po spadku drużyny do niższej klasy rozgrywkowej, Paweł Staszek oraz Robert Dados trafili w przerwie zimowej do nowego zespołu, którym był GKM Grudziądz. Tym samym od roku 1996 popularny \"Stachu\" rozpoczął swoją wieloletnią przygodę z klubem z grodu nad Wisłą.

Pierwszy sezon w barwach GKM-u nie był dla Pawła dobry, gdyż w jego psychice pozostał ślad po bardzo groźnym upadku na torze w Toruniu. Po spadku drużyny do II ligi forma młodego Staszka od początku sezonu była bardzo wysoka, co zaowocowało drugim miejscem wśród najskuteczniejszych jeźdźców najniższej klasy rozgrywkowej w Polsce. W 1997 roku Staszek awansował do finału Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów, gdzie zajął trzynaste miejsce. Rok później ten młody zawodnik był jednym z autorów ogromnego sukcesu ówczesnego GKM-u, bowiem wspólnie z kolegami z drużyny udało mu się na torze w Grudziądzu zdobyć złoty medal w finale Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski. Można śmiało powiedzieć, iż Paweł był \"ojcem\" tego sukcesu, bowiem w tym dniu żaden z przeciwników nie był w stanie mu zagrozić, a \"Stachu\" był niepokonanym zawodnikiem tej finałowej rozgrywki.

Rok 1998 był trudny dla wychowanka Motoru Lublin, bowiem nie dość, że GKM ponownie wstępował w szeregach drużyn pierwszoligowych, to w dodatku miał być to pierwszy sezon Pawła w gronie seniorów. Pomimo tych trudności Staszek udowodnił, iż tkwi w nim ogromny potencjał, notując bardzo przyzwoite występy w lidze i turniejach indywidualnych. W następnym roku starty Pawła nie były już tak dobre. Początek sezonu w jego wykonaniu był bardzo przeciętny, a jego forma zwyżkowała wraz z większą ilością meczów, lecz to było zdecydowanie mniej, niż oczekiwali od niego grudziądzcy kibice. Źle zaczął się także dla Pawła Staszka sezon 2000, gdyż tuż przed jego rozpocząciem zawodnik ten odniósł poważną kontuzję w meczu sparingowym. Co prawda po kilku tygodniach przerwy powrócił na tor, lecz widać było ponownie blokadę w jego psychice, a zdobywane przez niego wyniki pozostawiały wiele do życzenia. Był to trudny rok dla grudziądzkiego speedway\'a, bowiem po wypadku motocyklowym Roberta Dadosa to właśnie Staszek był kreowany na lidera drużyny. Niestety poprzez słabą postawę Pawła, GKM-owi nie udało się zdobyć wystarczającej ilości punktów, która pozwoliłaby drużynie na ponowną walkę o najwyższą klasę rozgrywkową.

W kolejnych latach Staszek przeplatał bardzo dobre występy ze słabymi. Jego forma nie była stabilna - potrafił wygrywać biegi z najlepszymi na świecie zawodnikami, by później przegrać je z mało znanymi żużlowcami. Ten rozwój wypadków spowodował, iż po niezwykle długiej, 14-letniej przygodzie z grudziądzkim żużlem, Paweł zdecydował się po sezonie 2009 na zmiany barw klubowych. W roku 2010 bronił barw \"Wilków\" z KSM Krosno, gdzie na drugoligowym froncie Staszek radził sobie całkiem nieźle.

Do największych sukcesów sportowych Pawła Staszka należą:
- trzynasta pozycja w finale IMŚJ w czeskim Mseno (1997)
- czwarta lokata w finale MMPPK w Rzeszowie (1997)
- pierwsze miejsce w MDMP w Grudziądzu (1998)
- pierwsze (2005) oraz trzecie miejsce (2006) w Mistrzostwach Czech Par
- Drużynowe Mistrzostwo Czech z zespołem AK Slany (2006)
- trzynasta pozycja w finale IMP w Tarnowie (2006).

0 (za: inf. własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2024 Zuzelend.com